Fotografia nieruchomości – dlaczego tak ważna jest odpowiednia prezentacja nieruchomości?

  • 1 miesiąc temu
  • 0

Większość osób zainteresowanych zakupem nieruchomości zaczyna swoje poszukiwania od przeglądania ofert wystawionych na portalach ogłoszeniowych. Na mocno konkurencyjnym rynku istotną rolę w promocji nieruchomości odgrywają umiejętnie przygotowane zdjęcia ofertowe. Zatem jaki wpływ mają zdjęcia na odbiór zainteresowanych osób oraz jak zrobić dobre zdjęcia mieszkania, aby szybko je sprzedać?

Spis treści:

  1. Jaki wpływ ma odpowiednia prezentacja nieruchomości na odbiór przez potencjalnych nabywców?
  2. Przygotowanie nieruchomości do zdjęć
  3. W jaki sposób zrobić odpowiednie zdjęcia nieruchomości na sprzedaż?
  4. Profesjonalne zdjęcia nieruchomości na sprzedaż – czy warto skorzystać z usług doświadczonych osób?

Odpowiednia prezentacja nieruchomości, a w szczególności zdjęcia ofertowe to jeden z kluczowych elementów procesu pośredniczenia w sprzedaży oraz wynajmie. Zdjęcia nieruchomości mają zasadniczy wpływ na sukces, dlatego warto przed wystawieniem swojej oferty dowiedzieć się, jak zrobić odpowiednie zdjęcia nieruchomości, aby cieszyła się ona dużym zainteresowaniem. Starannie przygotowana oferta to klucz do przyciągnięcia uwagi największej ilości osób poszukujących swoich czterech kątów. Fotografia nieruchomości często przesądza o tym, czy zainteresowany klient przyjrzy się bliżej Twojej ofercie, czy całkowicie ją zignoruje. Zdjęcia nieruchomości to tak naprawdę wizytówka – liczy się pierwsze wrażenie. To one przesądzają o tym, czy klient zdecyduje się na przeczytanie opisu i poznanie szczegółów dotyczących danej nieruchomości.

Odpowiednio przygotowana fotografia nieruchomości przez pośrednika nieruchomości Biela

Podstawowa kwestia to na pewno uporządkowanie wnętrza, zaprowadzenie podstawowego ładu, usunięcie zbędnych i osobistych przedmiotów oraz odpowiednie ułożenie wyposażenia i dodatków, takich jak poduszki, narzuty czy też zasłony. Oczywiście przed fotografowaniem nieruchomości należy zadbać o czystość. Nieład i nieporządek widoczny na zdjęciach będzie zniechęcać do bliższego zapoznania się z ofertą, a nadmiar wyposażenia sprawi, że mieszkanie będzie wydawać się o wiele mniejsze, niż jest w rzeczywistości. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, dlatego ciężko będzie zatrzeć negatywne wrażenie u oglądającego oraz zainteresować go nieruchomością. Po zaprowadzeniu porządku można pomyśleć o wyeksponowaniu różnych elementów wyposażenia czy dekoracji. Tutaj jest sporo możliwości, zaczynając od wystawienia świeżych owoców, kwiatów, atrakcyjnym zaprezentowaniu dodatków, aż po zawieszenie śnieżnobiałych ręczników w łazience. Ważne jest, aby wszystko pasowało do wnętrza, które jest przygotowane do sesji.

Aby wykonać dobre zdjęcia mieszkania nie wystarczy smartfon, ponieważ podczas wykonywania ujęć smartfonem nie można dobrać odpowiednich parametrów tak, aby zadbać o najlepszą jakość zdjęć. Kluczowe jest używanie właściwego aparatu fotograficznego dopasowanego do potrzeb oraz własnych umiejętności. Aby wykonać odpowiednie zdjęcia nieruchomości, oprócz wiedzy czysto technicznej ważna jest również wyobraźnia, wyczucie przestrzeni, dokładność oraz cierpliwość. Podczas fotografowania nieruchomości zwróć uwagę na takie aspekty jak:

  1. Światło

Oświetlenie odgrywa jedną z najważniejszych ról w fotografii. Podczas wykonywania zdjęć w mieszkaniu na sprzedaż wybierz odpowiednią porę dnia tak, aby wykorzystać światło dzienne. Najlepiej jest wykorzystać miękkie, poranne lub popołudniowe słońce – wygląda to genialnie, w przeciwieństwie do zbyt mocno rozświetlonego pomieszczenia. Warto jest wykorzystać oświetlenie, które jest w fotografowanym miejscu. Zapalone lampki nocne potrafią dodatkowo wprowadzić przytulny i ciepły klimat.

  1. Odpowiedni kadr i kompozycja zdjęcia

Podczas robienia zdjęć musisz skupić się na tym, co w danym pomieszczeniu jest najważniejsza, na czym warto skupić swój wzrok, a co niekoniecznie należy eksponować na pierwszym planie. Nie przesadzaj z dziwnymi kadrami z dołu, z góry czy z ukrycia. Rób zdjęcia na wprost, zachowuj proste pionowe ściany oraz staraj się nie robić zdjęć np. stojąc na krześle. Unikaj nadmiernego umieszczania w kadrze podłogi i sufitu, nie rób zdjęć pojedynczych mebli. Fotografując nieruchomość uważaj na wszelkie błyszczące oraz odbijające światło powierzchnie – lustra, szyby, błyszczące meble czy piekarnik – w żadnym wypadku nie może Cię w nich widać.

  1. Obróbka zdjęć

Pamiętaj, że przestrzeń na sprzedaż nie może odbiegać od rzeczywistości, a zachęcać do jej odwiedzenia. Nie przerabiaj za mocno wykonanych zdjęć – zbyt wiele efektów może zepsuć nawet najlepsze zdjęcie. Obróbka zdjęć nieruchomości powinna być praktycznie znikoma – możesz przez nią poprawić delikatnie kolory, ujednolicić oświetlenie czy lekko je wyostrzyć. Zdjęcia wykonane dobrym aparatem fotograficznym nie potrzebują wielkiej edycji, a jedynie podkreślenia piękna nieruchomości.

Pośrednik nieruchomości codziennie korzysta z praktycznych i wielofunkcyjnych narzędzi, ponieważ wymaga tego jego charakter pracy. Aparat fotograficzny nie jest mu obcy, dlatego z łatwością wykona profesjonalne zdjęcia Twojego mieszkania. Jest on odpowiednio przeszkolony i doskonale wie co zrobić, aby przedstawić Twoje mieszkanie z jak najlepszej perspektywy. Dobra fotografia nieruchomości ma ogromny wpływ na widoczność oferty i znacząco przyśpiesza sprzedaż mieszkania, dlatego korzystając z usług pośrednika nieruchomości warto dowiedzieć się, czy świadczy on taką usługę. W Biela nieruchomości posiadamy wykwalifikowanych pośredników nieruchomości, którzy gwarantują usługę profesjonalnego fotografowania nieruchomości. Oddając swoje mieszkanie w ręce pośrednika w obrocie nieruchomościami Biela możesz liczyć na profesjonalną i wygodną sprzedaż Twojego mieszkania we Wrocławiu. 

Dołącz do dyskusji

Porównanie

Porównaj